Akademia techniczna PPG DECO

Tel.: (071) 78 80 696
serwis.klienta@ppg.com
801 11 33 11

ul. Kwidzyńska 8, 51-416 Wrocław

www.poland.ppg.com

Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu

<< Poprzedni | Spis Treści | Nastepny >>

Akademia Techniczna PPG Deco wsparła VII Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu.

W dniach 14 – 15 grudnia 2015 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Budowalny. Jednym z partnerów Turnieju oraz fundatorem nagród była Akademia Techniczna PPG Deco.

Uczniowie kształcący się w zawodach: murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a także technik budownictwa, przystąpili do rywalizacji już po raz siódmy. W Turnieju wzięło udział 11 drużyn. Oprócz zespołów reprezentujących południową Polskę (Żywiec, Tarnowskie Góry, Limanowa, Żory, Gliwice, Wodzisław Śląski, Nysa, Pszczyna i Racibórz) do rywalizacji przystąpiły drużyny z Czech (Opava) oraz Niemiec (Großräschen).

      


Zwycięską drużyną została ekipa z Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej w składzie: Paweł Zasadni i Kamil Madoń. Nagrodę-niespodziankę „Dla najlepiej współpracującego zespołu” drużynie z Opavy – wręczył Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu, Jacek Kąsek.

W tej edycji konkursu uczniowie zmierzyli się aż z dwoma zadaniami turniejowymi wykonywanymi w technologii Dekoral Professional. Pierwsze zadanie polegało na zatopieniu siatki w systemie ociepleń z wełny mineralnej. Drugie zaś na prawidłowym odcięciu kolorów na gładkim podłożu według podanego wzoru. Oprócz zadań w technologii Dekoral Professional Turniej obejmował również prace z uwzględnieniem technologii Winerberger Dryfix oraz Isover.

– Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom wykonanych prac przeszedł moje oczekiwania. O kształcie ostatecznej klasyfikacji zadecydowały detale – mówił podczas zawodów Jarosław Domowicz, Menedżer Akademii Technicznej PPG Deco.

   


Turniejowi towarzyszyły szkolenia, wykłady i pokazy. Jeden z nich pt. „Kolorystyka w budownictwie oraz techniki dekoracyjne” zaprezentował Czesław Krzyśków, Specjalista ds. Szkoleń w Akademii Technicznej PPG Deco.

O randze Turnieju świadczyć może fakt, że swoje nagrody przyznaje zwycięzcom Starosta Raciborski (patron imprezy), Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu i Raciborska Izba Gospodarcza.

- Mieliśmy ogromną satysfakcję, obserwując zmagania uczniów i ich talent oraz zaangażowanie. Dodatkowo bardzo cieszymy się z możliwości nagrodzenia drużyny, która wykazała się największymi umiejętnościami w pracach wykonywanych w technologii Dekoral Professional – dodał Jarosław Domowicz. Nagrodzoną szkołą została zwycięska drużyna z Limanowej.

Organizatorom Międzynarodowego Turnieju Budowlanego gratulujemy wspaniałego przedsięwzięcia. Uczestnikom życzymy natomiast wielu dalszych sukcesów w edukacji, jak również w życiu zawodowym.

Urszula Karatajew
Specjalista ds. Operacyjnych
Akademia Techniczna PPG Deco

Akademia Techniczna poleca

Galerie & Inspiracje

Nasze aplikacje

Najlepsi wykonawcy