Akademia techniczna PPG DECO

Tel.: (071) 78 80 696
serwis.klienta@ppg.com
801 11 33 11

ul. Kwidzyńska 8, 51-416 Wrocław

www.poland.ppg.com

Dynamiczny dwukolorowy efekt, którego przeplatające się linie przypominają geometryczne wzory dekoracyjne starożytnego Egiptu. Łatwy w wykonaniu, pozwala optycznie ukrywać drobne nierówności ścian. Oprócz wnętrz mieszkalnych, polecany jest do stosowania w ciągach komunikacyjnych, gdyż maskuje drobne otarcia i zabrudzenia ścian.


ZNAJDŹ MALARZA DO WYKONANIA TEGO EFEKTU

Egipski antyk

Egipski antyk

Krok 1
krok_1

Pierwszym etapem po przygotowaniu podkładu kolorystycznego jest nałożenie farby Akrylit 3000 PW lub Akrylit W za pomocą pędzla płaskiego z marki Dekoral Gold. Farbę jednorazowo należy nakładać na powierzchnię ok. 50 x 50 cm, aby zdążyć z wykonaniem efektu przed jej zaschnięciem.

Krok 2
krok_2

Zanim farba wyschnie, za pomocą plastikowej szpachelki z marki Dekoral Gold tworzy się wzór, poprzez rozcieranie krótkimi ruchami. Można pominąć etap 1 i nakładać farbę od razu szpachelką, zanurzając jej krawędź w farbie i rozcierając na powierzchni.

Krok 3
krok_3

Na wyschniętą farbę (co najmniej po 4 godzinach) nakładamy w ten sam sposób następny kolor. Może to być np. kolor podkładu, jak na zdjęciu obok.

Akademia Techniczna poleca

Galerie & Inspiracje

Nasze aplikacje

Najlepsi wykonawcy