Akademia techniczna PPG DECO

Tel.: (071) 78 80 696
serwis.klienta@ppg.com
801 11 33 11

ul. Kwidzyńska 8, 51-416 Wrocław

www.poland.ppg.com

Odpowiednie narzędzia i ubranie

Narzędzia aplikacyjne należy dobierać odpowiednio do rodzaju lakieru, który będzie nanoszony na drewniane powierzchnie. Niezależnie od ich producenta najważniejsze jest, aby wałki i pędzle były dobrze wykonane, nie zostawiały śladów i nie gubiły włókien i włosia. Ważne jest również, aby podczas prowadzenia prac lakierniczych pracownicy byli ubrani w kombinezony parkieciarskie, czyste obuwie lub korzystali z nakładek ochronnych na buty, a także stosowali nakrycia głowy.


Narzędzia do nakładania lakierów
Do nakładania lakierów Domalux Professional zarówno na podłogi drewniane, jak i wszelkiego rodzaju elementy wykończeniowe polecamy narzędzia z serii Dekoral Gold.




Podczas nakładania na drewnianą podłogę wodorozcieńczalnych lakierów poliuretanowych Domalux Professional należy korzystać z odpowiednich wałków. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując wałki Microstar, Velours oraz wałek z dystansami.

Natomiast podczas lakierowania listew oraz krawędzi posadzek najlepiej sprawdzi się pędzel Płaski 6550 lub pędzel PES-mix, również z serii Dekoral Gold.

Niezależnie od producenta i rodzaju narzędzi najważniejsze jest, aby wałki i pędzle były dobrze wykonane, nie zostawiały śladów i nie gubiły włókien i włosia. Należy też pamiętać, aby wybierać narzędzia dedykowane do określonego typu lakieru.

W trakcie lakierowania podłóg wykorzystuje się również narzędzia takie, jak: szpachla parkieciarska, pojemnik do przelewania lakieru oraz termosy do przechowywania wałków i pędzli.

Przygotowanie narzędzi do lakierowania
W przypadku użycia nowego wałka należy umyć go pod bieżącą wodą oraz wielokrotnie przeczesać w celu usunięcia luźnego runa. Następnie wałek musi zostać dokładnie odwirowany oraz wysuszony. Po tych czynnościach może być użyty do lakierowania. To samo narzędzie może być stosowane do nakładania finalnej warstwy lakieru po uprzednim odwirowaniu go i przechowywaniu w rozpuszczalniku odpowiednim dla danego typu lakieru. W przypadku stosowania nowego wałka do nakładania ostatniej warstwy lakieru, narzędzie należy czochrać tak długo, aż nie będą wypadały z niego niezwiązane włókna, co łatwo zaobserwować umieszczając wałek pod światło. Tak przygotowane narzędzie należy następnie umyć i wysuszyć.

Pamiętaj!
Niestaranne wykonanie wyżej wymienionych czynności może spowodować zanieczyszczenia w powłoce lakierowej.

Akademia Techniczna poleca

Galerie & Inspiracje

Nasze aplikacje

Najlepsi wykonawcy